Kadetinje na prvi tekmi sezone do zmage, ostale mlajše selekcije manj uspešne

Minuli vikend so bile na parketu aktivne štiri ekipe mlajših selekcij našega kluba, članice in dekleta U13 so bile tokrat proste.

dekleta U15

Mladinke so se v drugem krogu državnega prvenstva ponovno odpravile na gostovanje, tokrat k ekipi Ines – ŠD Tabor Žiri. Varovanke trenerja Saša Rebernika so bile v prvi in tretji četrtini enakovredne nasprotnice, žal pa so v drugi in še posebej v zadnji četrtini povsem popustile, kar je botrovalo porazu ter povsem zasluženi zmagi domačink.

INES ŠD TABOR ŽIRI – KRKA 71:44 (13:11, 17:8, 18:17, 24:8)

Postava in strelke Krke: Jurečič 2, Juršič, Judež L. 11, Prešeren 4, Malenšek 15, Novak 2, Bašić, Novina 10.

Kadetinje so se na prvo tekmo v novi sezoni 2019/2020 odpravile na gostovanje v Kranj. Domačinke so v prvi četrtini še uspele slediti visokemu ritmu naših deklet, nato pa so varovanke trenerja Saša Rebernika popolnoma prevzele nadzor nad srečanjem, si priigrale visoko prednost in povsem zasluženo slavile na svoji prvi tekmi sezone!

STRAŽIŠČE KRANJ – KRKA 48:89 (12:16, 18:24, 12:22, 6:27)

Postava in strelke Krke: Jurečič, Judež N. 3, Siročič 16, Prešeren 2, Bašić 3, Košmrlj 5, Kastelic 3, Bobić 28, Judež L. 20, Malenšek 4, Novina 5.

A ekipo deklet U15 je na domačem parketu čakal pravi derbi, saj so se pomerile proti košarkaricam iz Celja. Varovanke trenerja Matije Frančiča so silovito vstopile v srečanje in povedle z delnim rezultatom 6:0. Celjanke so nato ujele naše košarkarice in prva četrtina se je končala s točko prednosti za gostje. Druga četrtina je bila prav tako izredno izenačena, priča smo bili zelo kakovostni igri obeh ekip. Tudi tretja četrtina je bila zanimiva in izenačena, tik ob koncu so naša dekleta nekoliko popustila, da so si Celjanke priigrale nekoliko vidnejšo prednost devetih točk. V zadnjo četrtino so žal veliko bolje vstopile gostje, ki so z nekaj pridobljenimi žogami in proti napadi dosegle občutno preveč lahkih košev. Krkašice so kljub vsemu poskušale nadoknaditi zaostanek, ki je bil na koncu žal prevelik in Celjanke so zasluženo slavile s petnajstimi točkami prednosti.

KRKA A – CINKARNA CELJE 56 – 71 (10:11, 16:19, 12:17, 18:24)

Postava in strelke Krke: Bevc, Selak 13, Strašek 5, Palka 8, Zaletelj 2, Horvat 11, Mišjak 13, Voglar 4.

B ekipa deklet U15 se je tokrat pomerila proti ekipi Vipave. Gostje so bile boljše v vseh segmentih igre in si zasluženo priigrale zmago. Varovanke trenerja Matjaža Cerkovnika pa so z novo odigrano tekmo pridobile prepotrebne izkušnje, ki jih mlade igralke še kako potrebujejo in so več kot dobrodošle za nadaljnji razvoj.

KRKA B – VIPAVA 34:75 (6:22, 8:14, 6:28, 14:11)

AKTUALNI REZULTATI

Rezultate, razporede in lestvice posameznih kategorij lahko sicer spremljate na uradni strani KZS