ČLANICE USPEŠNO ZAČELE POKALNO TEKMOVANJE

Igralke naše članske ekipe so se na prvi tekmi Pokala Slovenije košarkaricam Ilirije oddolžile za poraz v državnem prvenstvenu. Na sredini tekmi v Ljubljani so zmagale z 71:62 in si tako zagotovile devet točk prednosti pred povratno tekmo, ki bo v torek, 18. novembra, v Novem mestu.

.

Trener Michel Bordelius je po tekmi povedal:

"Po visokem porazu na domačem parketu v preteklem kolu državnega prvenstva proti Iliriji smo komaj čakali, da odigramo novo tekmo z omenjeno ekipo. V prvem polčasu nam je stekla igra v napadu in smo zadevali odprte mete iz vseh pozicij, dobro pa smo odigrali tudi v tranziciji in realizirali nekaj hitrih košev. Nasprotno pa domačinke niso bile zbrane in so grešile iz čistih položajev, zato smo na odmor odšli z rezultatom 45:34. V nadaljevanju smo zaigrali še nekoliko bolje in razlika se je le še povečala. Proti koncu srečanja nam je pričelo zmanjkovati sape in zbranosti. Na trenutke smo igrali brezidejno in nepovezano, za nameček pa se tudi nismo vračali v obrambo, zato so nas domačinke kaznovale z uspešnimi protinapadi in razlika se je vztrajno topila. Kljub temu je bila prednost zadosti velika, da smo mirno dočakali konec tekme. Priigrana prednost devetih točk pa nikakor ni zagotovilo za uvrstitev v drugi krog pokala, zato se bomo morali na povratnem obračunu na domačem parketu zelo potruditi odigrati konstantno 40 minut in zmagati odlično ekipo Ilirije. Verjamem, da je uvrstitev v drugo kolo pokala in revanš za poraz v prvenstvu, zadosti velik motiv, da bodo vse naše igralke odigrale maksimalno zbrano in požrtvovalno do konca tekme."

Več o vseh tekmah 1. kroga pa na portalu Slovenska košarka.

AKTUALNI REZULTATI

Rezultate, razporede in lestvice posameznih kategorij lahko sicer spremljate na uradni strani KZS